Cestovateľský festival Cestou necestou v Nitre

Starts at Entry: free

9. október o 19:00 – 21:30

39952053_1416980351778860_6953227288271912960_o

Cestovateľský festival Cestou necestou po PRVÝKRÁT v nitrianskom Music a Café.

V Južnej Amerike strávime 10 mesiacov a prejdeme sa džungľou, alebo pod ľadovcom, spoznáme divokú prírodu, na bicykli urazíme stovky kilometrov a nohy nám budú okusávať pirane, ale čaká nás aj vojnou zasiahnuté Somálsko z pohľadu milovníka extrémnych destinácií – cestovateľa Petra Gregora.

19:00 Viera Valentová a Peter Bugáň – Južná Amerika – to naj z prírodných krás a dobrovoľníctva

V Južnej Amerike sme strávili vyše desať mesiacov počas ktorých sme veľa dobrovoľníčili, napríklad na kávovej farme v Ekvádore či v hosteli v najvyššie položenej metropole sveta (v La Paz v Bolívii). Milujeme hory a divokú prírodu, absolvovali sme niekoľko viacdňových trekov, Quilotoa circuit v Ekvádore, výstup na sopku Pichincha pri Quite, Národný park Tayrona a Sierra Nevada v Kolumbii, trek Santa Cruz pod ľadovcami v Peru či bicyklovačka okolo najvyššie položeného splavného jazera Titicaca v Peru a Bolívii. Takisto sme sa dostali aj do amazonskej džungle v Peru a dva dni sa plavili na vetchom kanoe s piraňami a sladkovodnými delfínmi.

http://ourway.sk/blog/

20:10 – 20:30 prestávka

20:30 Peter Gregor – Somálsko – Znásilnený raj

26 rokov občianskej vojny zanechalo krajinu v dezolátnom stave. V posledných rokov sa však situácia natoľko zlepšila, že je možné pri prísnych bezpečnostných pravidlách navštíviť hlavné mesto Mogadišo, pokojnejšiu oblasť Puntland, kde si na chvíľu nepripustíte, že sa nachádzate v Somálsku a prekrásne Kismayo s nedotknutými plážami, kde si domáci myslia, že ste iba černoch s kožnou chorobou alebo unikátny Goobweyn, miesto stretnutia životodárnej rieky s oceánom.

https://www.facebook.com/petergregorcestovanie/
www.cestovatelskeprednasky.sk

Vstupné:
– 5 € pre prvých 10 lístkov v predpredaji
– 6 € ďalšie v predpredaji
– 6 € na mieste podľa kapacity

Lístky na: http://bit.ly/2MN4Ul7

PARTNERI PODUJATIA:
– Hlavný partner: www.alchemytravel.sk
– Hlavní mediálni partneri: www.hiking.skwww.outdoorfilmy.skwww.zamenej.sk,

www.dobrodruh.skwww.interez.skwww.kadetade.comwww.startitup.sk www.kamdomesta.sk
www.kamsdetmi.sk

EXPEDIČNÝ FOND:
Od roku 2015 sme podporili 10 expedícií sumou takmer 1500 €. Prihlás svoju expedíciu alebo podpor 2 % alebo ľubovoľným darom Expedičný fond. Viac o podporených expedíciách a expedičnom fonde nájdeš na: https://www.cestounecestou.sk/expedicny-fond/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Connect with Facebook