Program na najbližší mesiac

Klubový večer piesni Karla Kryla

kryl

Entry: 5 €

25.1. Klubový večer piesni Karla Kryla       Vstupne 5€,

kryl

Piesne Karla Kryla sa dnes hrávajú len na pripomienku novembrových udalostí a na ich význam a poetiku sa často zabúda. 

Karel Kryl bol však básnik a skladateľ a ako sa vyjadril jeden žurnalista: Nebál sa vyjadriť pravdu za každých okolností.V tejto sérií koncertov vystúpi v Music a Café protestfolkový pesničkár a básnik Milan Tarina, československý indie-folk „klipers“ a perkusionista Stanislav Kertész. Zaznie aj pár autorských piesní z albumu Tarinovky, Duše lesních tvorů a Vesmír se otočí.

25.január

Spomienka na J.Hendrixa – RENÉ LACKO & Downtown

downtown

Entry: 8 €

26.1.Spomienka na J.Hendrixa – RENÉ LACKO & Downtown Vstupne 8€

downtown

 

“Hendrix bol mojim Bohom, jeho štýl hry ma doslova fascinoval”, priznáva René. Dôkazom toho je, že v roku 1996 sa zúčastnil v Severnej Karolíne súťaže v interpretácií skladieb Jimiho Hendrixa, ktorú vyhlasuje každý rok Hendrixova rodina. Skončil v jednom z semifinálových kôl ako najlepší Európan na 2. mieste.

26.január

Jana Bezek trio

bezek

Entry: 4 €

29.1.Jana Bezek trio Vstupne 4€

 

bezek

Jana Bezek trio je novou hudobnou ideou, ktorú po takmer dvoch rokoch prestávky vytvorila klaviristka v spolupráci s talianskym kontrabasistom Eneom Barim a slovenským bubeníkom Jozefom Krupom. Ich repertoár je inšpirovaný autorskými modálnymi kompozíciami, hľadaním nových prístupov v súhre a objavovaním spontánnej energie v hudbe, ktorú spoločne tvoria.

29.január

Neil Zaza

neil

Entry: 10 €

neil

 

Neil Zaza Vstupne 10€
Neil ZAZA je vysoko uznávaný americký, melodický gitarista, známy prevažne svojou špeciálnou technikou, rovnako ako kombinovaním klasických a moderných gitarových prvkov.
Obsadenie kapely – Neil Zaza (gitara), Walter Cerasani (basa), Enrico Cianciusi (bicie)

1.február